Aktivity v okolí Deštné v Orlických horách

Skvělá dovolená pro dospělé i děti,
v létě i zimě.

Deštné je nejnavštěvovanějším lyžařským střediskem východních Čech. Umístění tohoto turistického městečka nabízí spoustu možností pro vaši dovolenou v jakémkoli věku i ročním období. Deštné nabízí mnoho turistických skvostů, mnoho kulturních a historických památek, ale i celou škálu sportovních zážitků pro malé i velké sportovní nadšence.

Víte, že Deštné v Orlických horách je největším a také nejvíce navštěvovaným střediskem regionu východních Čech? Lokalita Deštné patří mezi zajímavá místa hor, kam stojí za to vyrazit za zážitky. Přestože středisko je během léta poměrně klidné, v zimě tomu bývá přesně naopak.  Okolí je plné míst, kam je možno vyrazit na výlet. Zkuste zdolat nejvyšší horu Velká Deštná, oblíbenou Masarykovu chatu nebo například Šerlich. Máte rádi adrenalinové aktivity? Pak navštivte místní lanový park, vyzkoušejte jízdu na horských koloběžkách nebo divoký sjezd na terénních kárách. V zimě je Deštné vyhledávaným místem lyžařů. Nejen lyžařský areál se sedačkovými lanovkami, ale také velmi udržované běžkařské okruhy Vás zavedou až na hřebeny hor. V Deštném a okolí je spousta zajímavostí, které je dobré vyzkoušet nebo navštívit. Je mnoho důvodů, proč si zvolit prodloužený pobyt nebo dovolenou v Deštném v Orlických horách a vydat se za zážitky do východních Čech. Navštivte jednu z největších vojenských pevností Dobrošov, menší tvrz Skutina nebo zavítejte do historie a navštivte zámek Nové město nad Metují nebo zámek v Opočně. Deštné je cílem turistů po celý rok, proto také nabídka služeb v Deštném je tak bohatá. Využít také můžete služby rezervačního centra v obci. Dovolená s dětmi nebo partou přátel na horách je na dosah!

Skicentrum Deštné v Orlických horách

Ve Skicentru Deštné v Orlických horách najdete upravené sjezdovky se dvěmi sedačkovými lanovkami a čtyřmi vleky. Upravené tratě všech obtížností jak pro sjezdové lyžování, tak i běžkařské tratě, noční lyžování, školu lyžování, půjčovnu i snowpark. Ze středu obce, tedy od našeho apartmánu, vyjíždí pravidelně skibus.

 • E-mail
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Informační centrum
  +420 492 601 601

Ski areály v okolí

Skiareál Olešnice v Orlických horách

Skiareál Šerlišský mlýn

Ski arena Zieleniec Polsko

Ski areál Hartman Olešnice v Orlických horách

Další dostupné ski areály

Běžky

V blízkosti apartmánu najdete také kromě běžeckého lyžařského areálu také mnoho upravovaných běžeckých tratí.

Turistika

V Deštném v Orlických horách najdete množství značených turistických tras procházejících krásnou přírodou Orlických hor. Můžete navštívit Říčky, Zdobnici, Dobrušku, zámek Nové město nad Metují či zámek v Opočně. Chcete-li se rozhlédnout z vrchu hory, proč ne rovnou z té nejvyšší? Z Velké Deštné? Dále Vás turistické značky dovedou na Šerlich, Špičák a další zajímavá místa.

Nad Sv. Matoušem

Nad Sv. Matoušem

Rozcestí červené, žluté a zelené turistické značky, asi 1 kilometr jižně od městečka Deštné v Orlických horách. Rozcestí se nachází na pokraji lesa. Je zde krásný výhled na Kostel sv. Matouše a na celé údolí pod Orlickými horami.

Lom na Špičáku vyhlídka

Špičák (841 m n. m.) - výhled od okraje lomové stěny kamenolomu na Sedloňovskou vrchovinu (zleva Smolův kopec, blížeji Chřiby, za nimi Dobrošov, Šibeník, Malinová hora, Skutina), napravo v dáli pak Broumovská vrchovina

Poměrně málo známým vyhlídkovým místem je nejvyšší vrchol Podorlické pahorkatiny, který leží téměř na hranici tohoto geomorfologického celku s Orlickými horami. Nazývá se Špičák a dle nedalekých obcí se mu někdy říká též Deštenský Špičák (podle Deštného v Orlických horách) či Plasnický...

Velká Deštná

Velká Deštná

Velká Deštná je se svou nadmořskou výškou (1 115 m) nejvyšším bodem Orlických hor. Z malé vyhlídkové věže je při dobré viditelnosti možno pozorovat na severozápadě Sněžku a další výrazné vrcholky Krkonoš, na jihovýchodě pak masív Králického Sněžníku a za ním panorama Jeseníků.

Masarykova chata na Šerlichu

Masarykova chata na Šerlichu

Šerlich leží na hlavním hřebenu Orlických hor a díky Masarykově chatě postavené v roce 1925 KČT z Hradce Králové je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Orlických horách. Šerlich leží na hřebenové Jiráskově cestě a je ideálním výchozím bodem k zajímavým místům v okolí.

Cyklistika

Deštné v Orlických horách Vám poslouží jako základna pro silniční, horskou i turistickou cyklistiku. Najdete zde mnoho příležitostí poznat krásy Orlických hor i náročné trasy pro cyklistické nadšence. A to v létě i zimě...

Avdenture a
lanový park
Deštné

Adventure Deštné v Orlických horách Vám nabízí širokou škálu sportovního vyžití jak pro Vás, tak i pro Vaše děti. V Adventure parku najdete lanový park, umělou stěnu, víceúčelové hříště pro tenis, volejbal, basket, fotbal i florbal. 18-ti jamkové adventure golfové hřiště. Také půjčovnu motorových čtyřkolek a pro ty, kteří chtějí využít vlastní síly pujčují terénní čtyřkolky, tříkolky, horská kola (i elektrická), koloběžky a nebo terénní kolečkové brusle a longboardy...

 • E-mail

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 • Mobil
  +420 720 959 121 ; +420 603 213 266

Plavání nejen v létě

Vodní plochy v dosahu Deštného v O. h., které můžete využít během své dovolené.

Bazén Deštné v Orlických horách, koupaliště Dobré, koupaliště Bystré, koupaliště Hroška, koupaliště Dobruška, koupaliště Rychnov nad Kněžnou, bazén Rychnov nad Kněžnou, aquapark Kudowa Zdroj, koupaliště Rokytnice v Orlických horách nebo bazén Náchod.

Vážení přátelé,

Těšíme se na Vás!

Copyright © 2023 Ubytování v Deštné v Orlických horách. Všechna práva vyhrazena.